فلز اروپا تجارت توافق برگزیت آمریکا

فلز: اروپا تجارت توافق برگزیت آمریکا انگلیس بین الملل اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر کسی می‌خواهد خیری انجام دهد هزینه‌اش را از جیب خودش بپردازد و نه از جیب مردم / حسن رسولی

حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به صحبت‌هایی که راجع به اختلاف شهرداری و شورای شهر گفته می‌شود، می‌گوید:

اگر کسی می‌خواهد خیری انجام دهد هزینه‌اش را از جیب خودش بپردازد و نه از جیب مردم / حسن رسولی

حسن رسولی: اگر کسی می خواهد خیری انجام دهد هزینه اش را از جیب خودش بپردازد و نه از جیب مردم

عبارات مهم : ایران

حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به صحبت هایی که راجع به اختلاف شهرداری و شورای شهر گفته می شود، می گوید: «اگر اختلاف نظری است ناشی از فضای دموکراتیک شورا و ورود نماینده های مردم به شرح تصمیم گیری ها است.»

چند روزی است که از گوشه و کنار خبرهایی راجع به اختلافات شهرداری و شورای شهر شنیده می شود تا جایی که برخی، برکناری نجفی از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران را قریب الوقوع آینده نگری می کنند. این افراد اختلاف نظرهای اخیر اعضای شورای شهر و مجموعه نجفی بر سر بودجه سال ۹۷ شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران را به عنوان گواه ادعایشان مطرح می کنند.

اگر کسی می‌خواهد خیری انجام دهد هزینه‌اش را از جیب خودش بپردازد و نه از جیب مردم / حسن رسولی

انتقاد حجت الله میرزایی معاون شهرداری از نحوه برخورد اعضای شورای شهر با بعضی ردیف های بودجه یکی از همین نشانه های اختلاف نظر بوده است ولی حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر در گفت وگو با اعتمادآنلاین این اختلافات را طبیعی می داند و می گوید: «شهرداری با چندینه تغییری که در بودجه داده شد مخالف بود، مثلاً یکی از این تغییرات انجام شده است این بود که، اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند که شهرداری هر ملک و دارایی را که خواست در تهاتر با طلبکاران یا پیمانکاران واگذار کند، ابتدا شرح این اقدام را در اختیار اعضا قرار دهد و بعد از تصویب اعضای شورای شهر مجاز به انجام این تهاتر باشد.»

او ادامه می دهد: «مشکلاتی که دوره قبلی مدیریت شهری به وجود آمده بود و بعضی جهت آنها تعبیر شهر فروشی را استفاده می کردند باعث شد که شورای این تصمیم را بگیرد. البته مخالفانی هم بودند ولی به هر حال اکثریت به این اقدام رأی مثبت دادند.»

حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به صحبت‌هایی که راجع به اختلاف شهرداری و شورای شهر گفته می‌شود، می‌گوید:

یکی از ردیف هایی که معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از اعمال تغییرات در آن انتقاد کرده بود کم کردن چشم گیر بودجه ساخت و توسعه مساجد بود. رسولی در این مورد می گوید: «امروزه با توجه به اوضاع منابع، درآمدها و هزینه های شهرداری تهران، اعضای شورای شهر بر این عقیده هستند که نباید اموال مردم در مسیری غیر از مأموریت های شهرداری هزینه شود، هرچند این کارها مقدس باشند. نماینده های مردم در شورای پنجم قائل به این هستیم که اگر قرار است خیری صورت بگیرد بهتر است از جیب خودمان هزینه کنیم و نه از جیب مردم. البته یک سری از مساجد و حسینیه ها در مسیر ساخت وساز و توسعه شهری تخریب می شوند و شهرداری موظف به ساخت آنها در جایی دیگر و یا پرداخت هزینه آن به نهادهای متولی هست. حساب این موارد جدا است و برایش رقمی هم در نظر گرفته است که اگر این رقم در طول سال کفاف این کار را نداد شهرداری می تواند از شورای شهر تقاضای بودجه بیشتری کند و جای نگرانی وجود ندارد.»

رسولی در تصویر العمل به گمانه زنی هایی که در مورد کنار گذاشته شدن شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران می شود، می گوید: «قبل از شروع کار آقای نجفی هم این آینده نگری ها بود و می گفتند در نهایت شش ماه یا هشت ماه شهردار خواهند بود. ما اصلاح طلبان به این فشارهای رسانه ای و جریانی عادت کرده ایم. در وقت دولت آقای خاتمی هم تلاش زیادی می شد که اینطور جا بیفتد که ایشان زیاد از شش ماه در دولت نیست در حالی که آقای خاتمی با رأی مردم هشت سال انجام وظیفه کردند.»

او ادامه می دهد: «به هر میزان که شورای پنجم در جهت انضباط بخشی به امور شهر مخصوصاً امور مالی و معاملات قدم بردارد و جهت براق سازی و مبارزه با رانت ذلت بعضی از صاحبان قدرت های رسانه ای تلاش کند باید آمادگی بیشتری جهت ناسزا شنوی داشته باشد. هنگامی که شورای شهر تصویب می کند که آقای شهردار و معاونان زیر مجموعه ایشان موظف هستند معاملات بالای یک میلیارد تومان را از همان مرحله نخستین مناقصه به اطلاع مردم و نماینده های آنها در شورای شهر برسانند، طبیعی است که امکان انعقاد قراردادهای کلان با ترک تشریفات مناقصه و آسیب رساندن به اموال مردم وجود نخواهد داشت و این عنوان عده زیادی را که تا کنون از عدم شفافیت سود زیادی می بردند ناراحت و معترض می کند. این افراد هم در صدد ایجاد شایعه و ضعیف کردن نهاد شورای شهر برمی آیند.»

اگر کسی می‌خواهد خیری انجام دهد هزینه‌اش را از جیب خودش بپردازد و نه از جیب مردم / حسن رسولی

رسولی تأکید می کند که همه ۲۱ نفر اعضای شورای شهر و یک نفر منتخب آنها یعنی شهردار تهران، انسجام و همدلی و هماهنگی کافی را دارند و اضافه می کند: «اگر اختلافی هم هست، اختلافات نظری در مورد نحوه انجام امور است که کاملاً طبیعی است و اتفاقاً نشان دهنده فضای دموکراتیک شورا و همچنین ورود اعضا به تمام شرح تصمیم گیری ها است.»

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | شورای شهر | شهردار تهران | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs